PDC Matkaplar

Yazar: admin

Pdc Matkaplar

(Polycristalline Diamond Compact) 

Pdc Matkaplar ısı, basınç ve aşınmaya karşı dayanıklı, yumuşak,orta ve sert formasyonlarda ilerleme hızını arttırmak için kullanılır

Pdc Matkap

Özellikle sert formasyonlarda  delici uçlarda aşırı vibrasyon sonucunda oluşan darbeler dolayısıyla kırılmalar meydana gelmektedir. PDC matkaplar, sert formasyonlar,yüksek basınçlar,yüksek derecede ısı (1200 C) ‘ ye kadar stabilitelerini koruyabilecek, kırılma ve aşınmalara karşı direnebilecek özelliklerde üretilmektedir. 

Pdc Matkap

Delici uçları TSP olarak adlandırılan, stabilitesi oldukça yüksek olan polikristallerdir (Thermally Stable Polycristalline).

PDC bitleri yapısal olarak iki farklı şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.

  • Matrix Gövde
  • Çelik Gövde

Her iki gövde türüde belirli avantajlara sahip olduğundan gövde seçimine uygulamanın gereksinimlerine göre karar verilir.

Matrix:

Daha sert metalik bir bağlayıcı ile bağlanmış  , thungsten karbür taneleri içeren sert , kompozit bir malzemedir. Sertliği aşınmaya ve erozyona karşı dayanıklıdır. Yüksek basınca ve sıkıştırılmaya dayanabilme yeteneğine sahiptir.

Çelik :

Çelik gövdelerin mukavemeti ve sünekliği , darbe yüküne karşı yüksek direnç sağlar.

PDC Matkap

Rpm Pdc Matkaplar

Firmamız bünyesinde bulunan ve dünya genelinde üstün kaliteye sahip,özel olarak üretilip ithal edilen delici kristal uçlar (elmaslar) , oluşan formasyonlara özel sınıflandırılıp, en üstün teknolojiye sahip CNC tezgahlarımızda, istenilen ölçülerde tasarlanan matrix veya çelik gövdelerin üzerine konumlandırılır.

PDC Matkap
PDC Matkap
pdc , pdc matkap , elmaslı matkap , matrix göve , pdc çelik gövde, maden ekipmanları , tünel ekipmanları , jet grout , yatay sondaj ,