Portkron

Zorlu ve zahmet gerektiren sondaj uygulamaları , her ne kadar zorlu şartlar altında olsa da,projeleri hazırlanan ve planlı bir şekilde üretilen sondaj aletleri,uzman ve tecrübeli iş gücü sayesinde sondaj çalışmaları mümkün mertebe kolaylaştırmıştır.Gelişen teknolojiyi anbean takip ederek,üstün bilgisayar sistemleri ile desteklenen zemin etüd çalışmaları sayesinde sondaj,enerji çalışmalarına önemli katkılar sağlamaktadır.

Bu konu üzerinde üstüne değinilecek en önemli noktalar ise tecrübeli,bilgin, ve uzman kadrolar ile çalışarak en kaliteli ve uygulama sürecinde en iyi adaptasyonu sağlayabilecek malzeme ve ekipmanları kullanmaktır.

Ekipmanlarımızın arasında is Portkron adı verilen malzememiz,diğer kullanılan ekipmanların yanında her ne kadar küçük boyutlarda olsa da, bir o kadar da önemli bir işleve sahiptir.

Portkron Nedir?

Portkron,uygulamada karotiyer ile elmaskron veya vidya kron arasındaki bağlantıyı kurmaya yarayan boru parçasıdır.Portkron dış çapı,elmas matkabın çapından daha geniştir,bu sayede açılan kuyuda elmaskron veya vidya kronun arkasından kuyu taraması yaparak, kuyunun genişlemesine yardımcı olur.Bu sayede kuyunun çaptan düşmesini de engellemiş olur.

Portkron, karot alma matkabı için önemli bir destek görevi görür.Portkronu kullanarak sondaj sisteminin kuyuda sıkışmasını önlersiniz ve matkap değişikliğinden sonra kuyuyu genişletmek zorunda kalmazsınız.

Aşınma sonucunda dış çap yeni bir matkap dış çapından aşağı düştüğünde değiştirilmelidir.Böylece çapı düşen kuyuda matkap sıkışması engellenmiş olur

Portkron Çeşitleri Tipleri :

  • Düz Portkronlar : Yumuşak zeminlerde kullanılır
  • Vidyalı Portkronlar : Sert zeminlerde kullanılır
  • Elmaslı Portkronlar : Daha sert zeminlerde kullanılır

Firmamız bünyesinde her çeşit en yüksek kalitede portkronlarımız mevcuttur.