PDC Matkap

Pdc matkaplar (Polycristalline Diamond Compact) Isı, basınç ve aşınmaya karşı dayanıklı, yumuşak,orta ve sert formasyonlarda ilerleme hızını arttırmak için kullanılır. Özellikle sert formasyonlarda kayaçlar delici uçlarda aşırı vibrasyon sonucunda oluşan darbeler dolayısıylada kırılmalar meydana gelmektedir. PDC matkaplarda, sert formasyonlar,yüksek basınçlar,yüksek derecede ısı (1200 C) ‘ ye kadar stabilitelerini koruyabilecek, kırılma ve aşınmalara karşı direnebilecek özelliklerde üretilmektedir.
Delici uçları TSP olarak adlandırılan, stabilitesi oldukça yüksek olan polikristallerdir (Thermally Stable Polycristalline).
Firmamız bünyesinde bulunan ve dünya genelinde üstün kaliteye sahip,özel olarak üretilip ithal edilen delici kristal uçlar (elmaslar) , oluşan formasyonlara özel sınıflandırılıp, en üstün teknolojiye sahip CNC tezgahlarımızda, istenilen ölçülerde tasarlanan matrix veya çelik gövdelerin üzerine konumlandırılır.

PDC bitleri yapısal olarak iki farklı şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.
Matrix Gövde
Çelik Gövde

Her iki gövde türüde belirli avantajlara sahip olduğundan gövde seçimine uygulamanın gereksinimlerine göre karar verilir.

Matrix ; Daha sert metalik bir bağlayıcı ile bağlanmış , thungsten karbür taneleri içeren sert , kompozit bir malzemedir. Sertliği aşınmaya ve erozyona karşı dayanıklıdır. Yüksek basınca ve sıkıştırılmaya dayanabilme yeteneğine sahiptir.

Çelik ; Çelik gövdelerin mukavemeti ve sünekliği , darbe yüküne karşı yüksek direnç sağlar.Yüksek kalitede çelik kullanılarak kendi bünyemizde üretilmektedir.